Aktuálne: Dračia lady Cynthia Rothrock útočí na Brno (muniMEDIA)

Autor: Ľubomír Škubal | Kurz: Stisk | Kategorie: Sport

Cynthia Rothrock hrala vo viac než 40 filmoch a je držiteľkou piatich titulov majsterky sveta v karate. Organizátori exhibičnej šou bojových umení Budoshow ju tento rok do Brna prilákali ako jednu z hlavných hviezd programu.

Brno Cynthia Rothrock sa dnes predstavila v brnenskom obchodnom centre Futurum, kde sa konala jej autogramiáda a krátka bojová šou hlavne brnenských zoskupení. Prezývku Dračia lady si vyslúžila účinkovaním v dvojici filmov s rovnakým názvom. V krátkom rozhovore Rothrock hovorí o svojej filmovej kariére a budúcich plánoch.

Od Vášho posledného filmu uplynulo už osem rokov. Čo vás teraz znova privádza k natáčaniu filmov?

V roku 2004, kedy vyšiel môj posledný film, začala moja dcéra chodiť do školy. Ak by som točila filmy, nebolo by jednoduché sa o ňu starať. Teraz je staršia, má trinásť a je pre mňa ľahšie cestovať. Ona ako tínedžer už tiež nepotrebuje s mamou tráviť toľko času.

Aký film pripravujete najbližšie?

Najbližšie budem hrať vo filme Dracula 2013. Je to môj prvý horror a skutočne sa na to teším. Inak to bude už štvrtý film, ktorý tento rok točím, takže sa na filmové plátna vraciam v plnom štýle.

Aké bojové umenie by ste odporučila ľuďom, ktorí by sa im radi začali venovať?

V podstate záleží skutočne na konkrétnom človeku. Prihláste sa do nejakej bojovej školy, vystriedajte ich viac, zistite, čo vám najviac vyhovuje a pri čom sa cítite najlepšie. Veľa záleží aj na type postavy, či je pre vás ľahšie skôr kopať alebo udierať. Všetky bojové umenia sú dobré a záleží len na vás, ktoré sa vám najviac páći.

Čo hovoríte na zajtrajšíu Budoshow?

Na zajtra sa skutočne teším, spolu s priateľmi zo Švajčiarska predvedieme skutočne zaujímavé predstavenie.

Pred autogramiádou sa predviedli aj členovia brnenského Taekwon-do clubu a Karate klubu, Univerzity obrany, ale aj španiel Pablo Camacho.

Samotná Budoshow sa koná zajtra v novej hale Vodova. Ide už o pätnásty ročník najväčšej bojovej šou v Česku. Program začína o 15:00 a bude ho moderovať Jiří Mádl.

« říjen 2019 »
So5121926