Trénink karate dětí

"Skutečné karate je takové, které je v běžném životě v mysli a těle člověka trénováno a rozvíjeno v duchu pokory, a které je v kritické chvíli použito zcela v zájmu spravedlnosti." Gichin Funakoshi

Trénink karate pro děti

Oddělené tréninky pro začátečníky

imgp7580.jpg

Náborová skupina má samostatnou tréninkovou skupinu, kde učíme postupně základní údery, kryty, kopy a postoje. Děti se seznamují se základy karate. Zároveň děti v průběhu začínají vnímat japonské pojmy důležité pro trénink karate. Tréninky jsou zároveň prokládáy zábavnými nácviky a pohybovými hrami.

Doporučujeme vyhradit si čas na oba dva tréninky v týdnu. Dětem, které chodí na trénink pouze jednou týdně se může po nějaké době stát, že začnou být oproti ostatním pozadu a trénink je přestává bavit. Jme si vědomi, že některé děti ještě navštěvují zároveň více kroužků a potřebují je zkombinovat, proto v tomto ohledu vycházíme vstříc a umožňujeme chodit i jedenkrát týdně po předchozí domluvě s trenérem.

Rozvoj dítěte při tréninku

imgp7545.jpg

Výuku karate přizpůsobujeme jejich věku a postupně se naučí i složitější techniky, zapamatují si japonské výrazy a naučí sestavy kata. Koncepce tréninku je zaměřena na rozvoj sportovních dovedností pomocí celomotorických cvičení, atletických a gymnastických cvičení, rozvoji koordinace, flexibility. Koordinace oko-ruka je důležitá v raném vývoji dítěte. Karate poskytuje dostatek příležitostí ke zlepšení motoriky technikami, překážkami a výzvami ve cvičení. Díky tomu je trénink vhodný nejen pro budoucí úspěchy v karate, ale i v jiných sportech.

Bereme v potaz, že každé dítě je jinak nadané a i když trénujeme všichni ve skupině společně, snažíme se zaměřit na možné slabiny jednotlivců a pracovat na nich k celkovému zlepšení.

Vliv karate na chování

imgp7539.jpg

Vzhledem ke specifice bojových umění (naučené znalosti se dají použít v běžném živote) dbáme zvýšenou pozornost výchovnému působení na děti. Disciplína, přísná etiketa, sebevědomí, ovládání vlastní agresivity, vyrovnanost, to vše se u nás děti naučí. První rok cvičení by měla většina začátečníků splnit zkoušky na první technický stupeň – bílý pás. Pokud dítě z nějakých důvodů u zkoušek neuspěje (nebo je nemocné) nic se neděje a výcvik probíhá dál.

Dětská zkušenost s kamarádem, situace týmového prostředí ve skupině pomáhá rozvíjet silné komunikační dovednosti. Karate učí jak krátkodobé tak i dlouhodobé stanovování cílů v zábavném a pozitivním prostředí.

Speciální prostory a omezená kapacita

imgp7573-1.jpg

Tréninky probíhají v tělocvičně městské policie Brno o rozloze 200 m2 se speciálním měkčeným povrchem, který je určen pro výcvik bojového umění. K dispozici máme vlastní pomůcky pro trénink, oddělené šatny s vlastními sprchami a WC.

Abychom zachovali vysokou kvalitu našich tréninků, tak máme omezenou kapacitu cvičební skupiny o kterou se starají kvalifikovaní trenéři.

Vlastní Karate klub Brno salónek k příjemnému posezení

27747543-1838826986178254-6468335287407000747-o.jpg

V rámci zpříjemnění čekání na Vaše dítě můžete využít restauraci První doubravnická na rohu tř. Kpt. Jaroše a Milady Horákové, kde má Karate klub Brno svůj vlastní salónek s karate tématikou.

« listopad 2018 »
Po 5121926