Závodníci

Náš klub se primárně na přípravu karatistů na závody nezaměřuje. I tak ale máme malou skupinu závodníků, kterým se s přípravou na závody věnujeme. Během historie klubu jsme zaznamenali úspěchy jak na poli mistrovství republiky, tak i na poli mistrovství Evropy.

Kromě závodů JKA karate, které probíhají v rámci Jihomoravského kraje (dva Národní poháry a nominační Mistrovství republiky), se závodníci účastní i závodů pořádaných jinými asociacemi (kluby), zejména pak ve městě Brně. Díky účasti na závodech mimo naši asociaci, získávají závodníci cenné zkušenosti, které mohou uplatnit při závodech v rámci asociace JKA karate.

Závodníci a vybraná talentovaná mládež z klubu trénuje podle plánu pro závodníky a pravidelně se účastní tréninkových jednotek určených pro závodníky a také seminářů pořádaných instruktory v ČR i zahraničí. Vydávají ze sebe maximum a předávají své zkušenosti dalším budoucím závodníkům.

Závodní tým na rok 2024

Kategorie JKA

Kata

Kumite

Kata Team

Michálková Martinaženy, mastersANONEANO – ženy
Zbořilová Pavlínaženy, mastersANONEANO – ženy
Dehtiarov Mykytamuži, juniořiANOANONE
Savostin Danylomuži, juniořiNEANONE
Tišnovská Markétaženy, juniorkyANOANOANO – ženy
Vrátníčková Vendulastarší dorostenkyANOANONE
Hrnčířová Valeriemladší dorostenkyANONENE
Příborský Radimstarší žáciANONENE
Koudelková Vandastarší žákyněANONENE
Kafková Barborastarší žákyněANONENE
Matuš Jakubmladší žáciANONENE
Strašák Jakubmladší žáciANONENE
Doležalová Eliškamini žákyněANONENE

Desatero pro závodníky

1. Jsme jeden tým, chovejme se tak.
  2. Buď vždy fair play.
  3. Mami, tati, jste moji největší fanoušci. Chci vás pouze v hledišti, na tatami to zvládnu sám.
  4. První i poslední slovo má trenér nebo rozhodčí.
  5. Pokud zrovna sám nezávodíš nebo se nepřipravuješ, tak šup, fandit ostatním závodníkům.
  6. Karategi a klubové oblečení reprezentuje nejen tebe, ale i klub. Klubová nášivka je samozřejmost.
  7. Opusť halu i šatnu tak, jak bys ji chtěl příště najít.
  8. Sportovní zdravotní prohlídka tě nemine každý rok.
  9. Výhra tě posune vzhůru, prohra tě zdokonalí.
  10. Bez tréninku to na závody nejde.

Klubové oblečení

Závodníci dostávají dle Rankingu body, které mohou proměnit za slevu na nákup klubového oblečení. 1 bod = 100 Kč sleva. (Slevové poukazy jsou zasílány na kontaktní email).

Termíny závodů

20.1.2024: Hausnerův pohár v Modřicích (není JKA)

16.3.2024: 1. národní pohár JKA: žáci, ml. dorostenci a junioři v Radonicích

17.3.2024: 1. národní pohár JKA: st. dorostenci a senioři v Radonicích

20.-21.4.2024: Velká cena Klášterce nad Ohří v Kadani

16.6.2024: Krajské závody JMK v Lipníku nad Bečvou

5.10.2024: 2. národní pohár žáci, dorostenci a junioři v Praze

6.10.2024: 2. národní pohár karate JKA senioři v Praze

9.11.2024: MČR JKA žáci, dorostenci a junioři v Kadani

10.11.2024: MČR JKA senioři v Kadani

Důležité dokumenty

Desatero pro rodiče

1. Uvědomte si, že dítě závodí pro sebe, nikoliv pro Vás.
  2. Nechte dělat dítě i jiné pohybové aktivity, karate od rána do večera neznamenají cestu do Japonska, ale spíše na ortopedii.
  3. Poskytněte dítěti dostatek prostoru na regeneraci, nepřetěžujte je.
  4. Dbejte na zdraví dítěte, doléčujte řádně zranění, nemoce i drobná nachlazení.
  5. Na závody mu pořiďte lepší karategi, které jej bude reprezentovat.
  6. Důvěřujte trenérovi, nedávejte dítěti pokyny v rozporu s pokyny kouče, nesnižujte jeho autoritu.
  7. Dodržujte pravidla, která platí v klubu. Choďte na schůzky závodníků s trenérem, vozte dítě na tréninky a závody včas, nepokřikujte na dítě při těchto akcích, absence omlouvejte předem.
  8. Pokud máte výhrady k fungování klubu, řešte je s trenérem. Od trenéra vyžadujte maximum informací o Vašem dítěti a nikoliv o tom, proč je nebo není nominováno na určitý závod.
  9. Příspěvky nejsou akcie, co znamenají vítězství. V drtivé většině pokrývají náklady na nájem a činnost klubu.
  10. Pokud patříte mezi aktivnější rodiče, kteří se snaží dítěti poradit s tréninkem, přečtěte si raději odbornou literaturu nebo se poraďte s trenérem, než s tím začnete.