Návštěvníci Budoshow viděli tradiční kung-fu i moderní musado (muniMEDIA)

Autor: Marek Zona | Kurz: Stisk | Kategorie: Sport 21.11.2011 14:19 - http://www.munimedia.cz/prispevek/navstevnici-budoshow-videli-tradicni-kung-fu-i-moderni-musado-2157/
Bojové sporty a vše s tím spojené představila přehlídka bojových sportů Budoshow 2011. Vystoupilo zde více než deset škol různých umění a stylů.

Brno Přehlídka bojových umění Budoshow 2011 přitáhla v neděli 20. listopadu do haly Vodova přibližně dva tisíce lidí. Představilo se zde několik škol bojových umění a také několik významných zahraničních hostů. Budoshow se letos konala již po čtrnácté.

„Našim cílem je propagovat bojová umění, nejen v Brně, ale i v celé České republice. Lidi táhne hokej, nebo fotbal, o bojová umění se ale moc nezajímají," řekl organizátor Libor Macháň. Ten se také představil se svým oddílem Taekwon-do Club Brno.

Pořadatelům se podařilo přivést několik významných osobností bojových sportů. Hlavní hvězdou večera se tak stal Guido Kessler ze Švýcarska, který předvedl své umění s japonskou zbraní Nunchaku. Herec z akčních filmů si za své vystoupení vysloužil bouřlivý potlesk. Dále se divákům představil velmistr stylu Krav Maga Raffi Liven, Johnny Lenskens za Hakkoryu Jujutsu, nebo Estácio Ferreira da Silva z Brazílie, který zde zastupoval školu Abadá Capoeira.

Vystoupení škol sledovali mimo jiné i aktivní provozovatelé bojových umění. „Bojová umění už dělám delší dobu, proto jsem taky přišla. Líbí se mi tady ta atmosféra. Nejzajímavější mi připadaly přerážecí techniky," řekla jedna z divaček, Lenka Badinová. Na akci ale přišli i lidé, kteří se aktivně o bojová umění nezajímají. „Zajímalo mne to, jak taková přehlídka vypadá. Je to určitě zajímavé, příští rok se asi přijdu podívat znovu," řekl David Machač.

Budoshow se konala mimo jiné za podpory primátora města Brna, Romana Onderky. Ten byl po krátkém proslovu vyzván organizátory k přeražení dřevěné desky. Po zdárném splnění úkolu se mu dostalo bouřlivého potlesku.

Čtrnáctá Budoshow se také do historie zapíše překonáním českého rekordu a zápisem do České knihy rekordů a kuriozit, když zástupce Karate klubu Brno, Zdeněk Daniel přerazil šestnáct Ytongových kvádrů. Organizátoři ke konci oznámili, že přípravy na další, teda patnáctý ročník jsou již v plném proudu. Podle prvních informací je také rozjednán příjezd opravdu velké hollywoodské hvězdy. Jméno ale zatím nechtěli prozradit.

« prosinec 2021 »
Po 6132027