Veletrhy Go a Regiontour přitáhly na výstaviště třicet tisíc lidí

Autor: Jan Němec | Brněnský deník rovnost | 20.1.2013 |

Brno – Skoro třicet tisíc lidí cestovalo v uplynulých dnech po České republice i zahraničí, aniž by přitom opustili Brno. Tolik návštěvníků totiž přišlo od čtvrtka do neděle na veletrhy cestovního ruchu Go a Regiontour. Prohlédli si stánky téměř osmi set firem a organizací z jedenadvace­ti zemí.

Zatímco veletrh Go se věnuje představení zahraničních míst, Regiontour ukazuje zajímavé turistické cíle zejména v České republice. „Poprvé se uskutečnil i RegFoodFest, kde mohli návštěvníci ochutnat typická jídla a nápoje jednotlivých regionů. Velký zájem byl o gastronomickou prezentaci Maďarska, moravskou vinařskou sekci, svět kávy či restauraci s krajovými specialitami," vyjmenovala některá lákadla mluvčí veletrhů Dita Brančíková.

Řadu lidí o víkendu přilákal také stánek pelhřimovské agentury Dobrý den, která registruje české rekordy. V sobotu totiž pořádala autogramiádu brněnských rekordmanů spojenou s ukázkami jejich umění. Desítky lidí využili možnost nechat si nakreslit karikaturu od kreslíře Lubomíra Vaňka, který spolupracuje i s Brněnským deníkem Rovnost. Nebo se naučili pěstí rozbíjet střešní tašky pod vedením instruktorů z Karate klubu Brno Jakuba Doležala a Zdeňka Daniela.

« říjen 2021 »
Út 5121926